Ósemka walczyła w Finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce

27-29 sierpnia w Ostrowi Mazowieckiej rozgrywane były Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Koszykówce 3×3.

O tytuł Mistrza Polski rywalizowano w kategoriach U15,U17 i U23 kobiet i mężczyzn. Na boiskach można było zaobserwować wielu reprezentantów Polski oraz koszykarki i koszykarzy z najwyższych klas rozgrywkowych. Prawo gry w finałach wywalczyły sobie dwa zespoły Ósemki: koszykarki U23 oraz chłopaki U15. Dziewczyny znalazły się w przysłowiowej grupie śmierci z MUKS Poznań (z reprezentantkami kraju w składzie,ostatecznie srebrne medalistki) oraz z posiadającym Ekstraklasę,Zagłębiem Sosnowiec. Dziewczyny pokazały jednak niesamowity charakter i wywalczyły awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W nim po ambitnej walce musiały jednak uznać wyższość kolejnego „ekstraklasowego” teamu, Katarzynek Toruń (brązowe medalistki). Koszykarki Ósemki zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu w Polsce.

Dosłownie ułamków sekund zabrakło chłopcom do powtórzenia osiągnięcia dziewczyn. Koszykarze Ósemki, którzy ze względu na kontuzje nie mogli wystąpić w optymalnym składzie zakończyli grupę z bilansem 2-2 i zajęli trzecie miejsce (dwa pierwsze zespoły awansowały do ćwierćfinałów). Jak się okazało zaważył pierwszy mecz z Żarami (ostatecznie 4 drużyna Mistrzostw Polski🇵🇱).Nasi chłopcy prowadzili do ostatnich sekund jednak w ostatniej akcji przeciwnicy zdobyli 2 punkty doprowadzając do dogrywki,  w której okazali się minimalnie lepsi. Ostatecznie koszykarze Ósemki zostali sklasyfikowani na 10 miejscu w Polsce. Udział w Finałach Mistrzostw Polski sam w sobie jest już sukcesem jednak dobrymi występami koszykarki i koszykarze Ósemki pozostawili po sobie świetne wrażenie. Na boiskach w Ostrowi Mazowieckiej mogliśmy też dopingować wychowanków Ósemki występujących w innych klubach Kacper Dominiak w barwach ŁKS Łódź wywalczył 8 miejsce w Polsce, zaś Wiktoria Kurlikowska reprezentowała na Finałach Wisłę Kraków .

Źródło: Urząd Miejski w Skierniewicach

Previous Zapraszamy na IV Bieg z PSYjacielem!
Next Poszukiwany bez maseczki

Może to Ci się spodoba

IV Skierniewicka Dziesiątka Jaworskiego już w 29 sierpnia

Przed nami trzeci etap skierniewickiej triady biegowej – IV Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Zawody zostaną rozegrane 29 sierpnia, a całkiem nowa trasa poprowadzi malowniczymi ulicami miasta. Nie może Was zabraknąć.

Pamela Broniarek wicemistrzynią Polski w Triathlonie

Znakomite informacje docierają z Rzeszowa od zawodników UKS Nawa. Podczas Mistrzostw Polski Pamela Broniarek zdobyła wicemistrzostwo w triathlonie. Jarosław Jankiewicz-Delgado uplasował się zaś na ósmym miejscu w Pucharze Polski w

Pływaczki UKS Nawa w czołówce na Mistrzostwach Polski Seniorów

Alicja Rodziewicz była szósta, a Joanna Świderska dziewiąta podczas rozegranych w Olsztynie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów. Dziewczyny wspólnie z Zuzanną Denisiewicz i Weroniką Lesiak zajęły również siódmą lokatę w sztafecie.

Świątecznie i charytatywnie z Ośrodkiem Sportu i rekreacji

Nordic Walking Xmas Walk oraz Charytatywna Wigilia u Morsów, OSiR zachęca do udziału w imprezach plenerowych, nawiązujących do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Cały czas skierniewiczanie zachęcają do wspierania zbiórki

30. WOŚP – Sportowe akcenty w Skierniewicach

Skierniewiczanie jak co roku zagrają wspólnie z orkiestrą Jurka Owsiaka. W tym roku z racji okrągłej, 30 edycji WOŚP, skierniewicki OSiR przygotował dwa sportowe akcenty: V mecz serc i pierwszą

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem