Unia Skierniewice zgarnia Piąty Wojewódzki Puchar Polski!

Kapitalne widowisko zgotowali piłkarze Unii i Lechii na Stadionie ŁKS. 14 czerwca obie ekipy zmierzyły się w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wynik rozstrzygnęła złota bramka Mateusza Stępnia, strzelona w ostatniej sekundzie dogrywki.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. W pierwszej części obie ekipy stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. Najpierw po precyzyjnym strzale Pawła Czarneckiego piłkę wybronił golkiper Lechii, a chwilę przed przerwą strzał Tomaszowian z linii bramkowej wybił Adrian Dudziński. Po zmianie stron sytuacji było nieco więcej, z delikatnym wskazaniem na Lechię. Pierwsi piłkę w siatce umieścili za to skierniewiczanie, w 70 minucie po strzale Kamila Sabiłło, ale chwilę później sędziowie odgwizdali pozycję spaloną. Kilkakrotnie groźnie atakowali również piłkarze z Tomaszowa, ale bardzo dobrze na linii bramkowej spisywał się Dariusz Krzysztofek. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 88 minucie Kamil Sabiłło wpakował piłkę do bramki i było (1:0) dla Unii! Ambitnie walcząca Lechia, grała do końca i w ostatniej sytuacji wywalczyła rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił kapitan zespołu Szymczak, choć Dariusz Krzysztofek był bliski obrony.

Wynik rozstrzygnął się dopiero po dogrywce. W pierwszej połowie więcej z gry miała Lechia. Bardzo groźne kontry wyprowadzała Unia. Po jednej z nich kapitan zespołu Lechii powinien otrzymać czerwoną kartkę, za ewidentny faul z tyłu na Szymonie Łapińskim. Sędzia nie zdecydował się jedna na taki krok. W 115 minucie Lechia grała w dziesiątkę, co skrzętnie wykorzystali skierniewiczanie, mocno przyciskając zespół z przodu. W ostatniej akcji meczu, po kapitalnym dryblingu i dośrodkowaniu Mateusza Magdziarza, piłka trafiła na głowę Mateusza Stępnia, który mocnym strzałem zapewnił Unii końcowe zwycięstwo.

Unia zapisała się w historii sięgając po swój piąty Puchar Wojewódzki. Prócz medali, skierniewiczanie otrzymali również nagrodę pieniężną w  wysokości 40 000 złotych oraz awansowali na szczebel centralny Pucharu Polski. Nagrody prócz prezesa łódzkiego Związku Piłki Nożnej, wręczył również Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk, oglądający spotkanie z wysokości trybun. Dziękujemy za żywiołowy doping również kilkuset kibicom oraz Akademii Unii Skierniewice. Wszyscy byliście dwunastym zawodnikiem, który poprowadził nas do końcowego zwycięstwa!

Teraz czas na chwilę zabawy, a w sobotę, 17 czerwca oficjalne zakończenie sezonu ligowego i wyjazdowe starcie z Pilicą Białobrzegi. #PucharJestNasz

Źródło: Urząd Miejski w Skierniewicach

Previous Nowoczesne wsparcie dla skierniewickich szkół. 2 mln zł na inwestycje w edukację przyszłości.
Next Podwójne święto w skierniewickim SOSW

Może to Ci się spodoba

30. WOŚP – Sportowe akcenty w Skierniewicach

Skierniewiczanie jak co roku zagrają wspólnie z orkiestrą Jurka Owsiaka. W tym roku z racji okrągłej, 30 edycji WOŚP, skierniewicki OSiR przygotował dwa sportowe akcenty: V mecz serc i pierwszą

Kacper Karasek wspólnie z Widzewem Łódź awansował do Ekstraklasy

Wielki dzień dla wszystkich sympatyków Widzewa Łódź, ale i Skierniewic. 22 maja, po ośmiu latach przerwy, do Ekstraklasy wrócił czterokrotny Mistrz Polski. W walce o awans drużynie prowadzonej przez trenera

Koszykarki i koszykarze Ósemki w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Kolejny sukces wychowanków MKS Ósemki Skierniewice. Tym razem w Łodzi drużyny U23 Kobiet i U17 Mężczyzn, wygrywając finały strefowe, wywalczyły sobie prawo występu w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski koszykówki 3×3.

Zwycięska inauguracja sezonu trzecioligowej Ósemki

Reaktywowana drużyna seniorów Ósemki bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki w trzeciej lidze, pokonując na własnym parkiecie KS Kutno (91:65) oraz ŁKS Szkoła Gortata Łódź (73:70). – To reaktywacja naszego seniorskiego zespołu

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Niedziela na rowerze! Za nami śniadaniowy przejazd po Skierniewicach.

30 km na rowerze z historią w tle – tak jednym zdaniem można podsumować niedzielny przejazd śniadaniowy, zorganizowany przez OSiR, który odbył się 22 sierpnia w Skierniewicach. Pogoda dopisała. Uczestnicy