Nowoczesne wsparcie dla skierniewickich szkół. 2 mln zł na inwestycje w edukację przyszłości.

Nowoczesne wsparcie dla skierniewickich szkół. 2 mln zł na inwestycje w edukację przyszłości.

12 czerwca odbyła się konferencja prasowa Waldemara Flajszera, Łódzkiego Kuratora Oświaty, podczas której przedstawiono podsumowanie wsparcia dla miejskich placówek oświatowych o łącznej wartości aż 2 mln zł!

Programy wprowadzone od 2019 roku przyniosły znaczne korzyści dla systemu edukacyjnego, a ich efektem jest zwiększenie dostępności nowoczesnych narzędzi i środowisk naukowych. Prezydent Krzysztof Jażdżyk podkreślił, że dzięki temu wsparciu uczniowie otrzymują lepsze warunki nauki i rozwój.

Największym elementem programów kuratoryjnych jest tworzenie Laboratoriów Przyszłości. Na ten cel do Skierniewic trafiło aż 1,2 miliona złotych. Efektem tego są nowoczesne pracownie, w których uczniowie mogą zdobywać praktyczne umiejętności poprzez eksperymentowanie. W sumie utworzono 6 takich pracowni, z czego największa w Szkole Podstawowej nr 2 o wartości aż 280 tysięcy złotych. Miejskie szkoły dzięki takim nowoczesnym salom lekcyjnym rozwijają kompetencje przyszłości u uczniów, koncentrując się na naukach STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Podczas konferencji Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty, podkreślił, że choć inwestycje te mogą wydawać się niewielkie, to właśnie z takich małych kroków składa się większa całość. Wprowadzane programy mają na celu stopniowe udoskonalanie systemu edukacji i stwarzanie coraz lepszych warunków nauki dla uczniów.

Kolejnym istotnym programem, z którego korzystają miejskie placówki oświatowe, jest program Aktywna Tablica. Dzięki niemu w szkołach skierniewickich pojawiły się nowoczesne tablice oraz sprzęt multimedialny o łącznej wartości 330 tysięcy złotych. To znacznie podnosi jakość kształcenia, umożliwiając nauczycielom wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania.

Warto również wspomnieć o programie doposażenia stołówek, z którego skorzystały miejskie podstawówki nr 2 i 5, otrzymują dofinansowanie w wysokości 160 tysięcy złotych. Łódzki Kurator Oświaty wspierał również rozwój czytelnictwa, przekazując kwotę wsparcia w wysokości 130 tysięcy złotych. Dodatkowo, szkoły otrzymały 200 tysięcy złotych dofinansowania na wycieczki szkolne w ramach programu Poznaj Polskę. To inicjatywy, które mają na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów i promowanie aktywności poza murami szkoły.

Dzięki tym inwestycjom i programom, miejskie placówki oświatowe w Skierniewicach stawiają na rozwój edukacji, zapewniając uczniom lepsze możliwości nauki i rozwoju.

Źródło: Urząd Miejski w Skierniewicach

Previous Przyrodnicze walory i kompleksowa oferta rekreacyjna. Sielska Stanica zaprasza na nowe otwarcie!
Next Unia Skierniewice zgarnia Piąty Wojewódzki Puchar Polski!

Może to Ci się spodoba

Badamy nie tylko mamy: 26 maja Skierniewice włączają się w walkę z rakiem piersi

Kwiaty czy wspólne wyjście na kawę – to tylko dwa sposoby na świętowanie Dnia Matki i okazania jej wdzięczności za wszystko, co dla nas zrobiła. Takie gesty są niewątpliwie miłe,

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Nowy rok szkolny! Uczniowie wracają do szkół

1 września około 4,6 mln uczniów w całym kraju wróciło do szkół. W Skierniewicach naukę rozpoczęło 8200 uczniów, w tym ponad 450 uczniów klas pierwszych. Wszystko co dobre kiedyś się kończy.

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

1500 uczniów i 200 nauczycieli wzięło już udział w warsztatach skierniewickiej Strefy Świadomych Emocji

Uczniowie oraz nauczyciele trzech skierniewickich podstawówek wzięli udział w specjalnych warsztatach, organizowanych w ramach skierniewickiej Strefy Świadomych Emocji.  Tematyka warsztatów skierowanych do uczniów miała pozwolić dotknąć najbardziej aktualnych problemów, związanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź