Solidne występy pływaków UKS Nawa na Mistrzostwach Polski Juniorów

Najważniejsze zawody pływackie sezonu, Mistrzostwa Polski juniorów przeszły do historii. Przez trzy dni skierniewiczanie z Klubu UKS Nawa rywalizowali z najlepszymi zawodnikami w Polsce, notując solidne występy, wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe.

W dniach 10-12 grudnia w Lublinie rywalizowali juniorzy 15- to letni. W tym samym czasie na arenie w Gliwicach startowali juniorzy 16-letni. Za pływakami UKS Nawa wymagający mistrzowski weekend, który przyniósł kolejne cenne doświadczenie, nowe rekordy i miejsca w czołówce.

Julia Furmańska dziewiąta w Polsce!

W stawce juniorów 15-to letnich oglądaliśmy 412 zawodników ze 124 klubów z całej Polski. Klub UKS Nawa reprezentowali: Paulina Dudek, Julia Furmańska, Mikołaj Maszewski, Jarosław Jankiewicz-Delgado. Najwyżej sklasyfikowana została Julia Furmańska, która zajęła dziewiąte miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym. Julia była również dwudziesta w Finale B na dystansie 100 m. Inny z naszych reprezentantów, Jarosław Jankiewicz-Delgado, uplasował się na 13 lokacie na dystansie 1500 m stylem dowolnym, poprawiając swój rekord życiowy o 45 sekund. Swój rekord na 100 stylem grzbietowym, poprawiła także Paulina Dudek, szósta w finale B. Brawa również należą się Mikołajowi Maszewskiemu, który wystartował pierwszego dnia zawodów w dwóch sprinterskich konkurencjach – 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym poprawiając znacznie rekordy życiowe. Niestety kontuzja uniemożliwiła mu kolejne starty. Mikołaj wracaj do zdrowia – czekamy.

Joanna Świderska krok od medalu

Po raz kolejny gliwicka pływalnia Olimpijczyk gościła najlepszych pływaków z kraju, tym razem byli to juniorzy 16-letni, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Trzydniowe zmagania (10-12.12.2021) z udziałem pięcioosobowej reprezentacji naszego Klubu obfitowały mnóstwem emocji.

Joanna Świderska czterokrotnie kwalifikowała się na wyścigów finałowych. W swojej koronnej konkurencji 200 m stylem motylkowym Joanna awansowała do wyścigu medalowego z drugim czasem eliminacji, w finale zaś poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad pięć sekund (2:19,42) zakończyła rywalizację na czwartej pozycji. Do zdobyczy medalowej zabrakło tak nie wiele… W swoich pozostałych startach Asia kończyła rywalizację z nowymi „życiówkami” plasując się w finałach A w konkurencji 100 m stylem motylkowym na szóstej pozycji zaś w konkurencji 50 m stylem motylkowym na pozycji ósmej. W konkurencji 200 m stylem zmiennym zajęła miejsce trzecie w finale B.

Natalia Górska również czterokrotnie walczyła w popołudniowych finałach. W konkurencji 50 m stylem grzbietowym w bezpośredniej walce medalowej uzyskując wynik życiowy – bliski „złamania” 30 sekund (0:30,12) na mecie zameldowała się na szóstej lokacie. Natalia w pozostałych swoich startach uzyskiwała kwalifikacje do finałów B, w których w konkurencji 100 m stylem grzbietowym zajęła miejsce trzecie z wynikiem 1:05,78, w konkurencji 200 m stylem grzbietowym miejsce szóste (2:25,28) i zwyciężyła w konkurencji 50 m stylem dowolnym z czasem 0:27,15.

Dwukrotnym finalistą mistrzostw został Jakub Lesiński, który w konkurencjach stylu grzbietowego pewnie kwalifikował się do finałów B, aby zakończyć w nich rywalizację na dystansie 200 m na pozycji ósmej, zaś na dystansie 100 m na pozycji dziewiątej. Swoje starty okraszone rekordami życiowymi mają również za sobą Gracjan Kostański i Kamil Goździk. Gracjanowi, który poprawiając swój dotychczasowy wynik o ponad dwie sekundy, niewiele zabrakło do kwalifikacji finałowej w konkurencji 100 m stylem klasycznym (1:09,94). Kamil zaś najwyżej został sklasyfikowany – na pozycji siedemnastej – w konkurencji 1500m stylem dowolnym.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy uzyskanych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: Urząd Miejski w Skierniewicach

Previous Zwycięska inauguracja sezonu trzecioligowej Ósemki
Next Dziewiątka najlepsza na szkolnych igrzyskach w pływaniu

Może to Ci się spodoba

Najważniejsze święto siłaczy ponownie w Skierniewicach

17-19 września w Skierniewicach odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Polski Związek KFiTS kolejny raz wyróżnił nasze miasto, przyznając organizację imprezy najwyższej rangi.  Skierniewickie Stowarzyszenie Sportowe Wariacje

Udany początek sezonu trzecioligowej Unii

Sześć punktów zgarnęła ekipa prowadzona przez trenera Piotra Kocębę, w dwóch pierwszych kolejkach sezonu 2021/22. Skierniewiczanie po zwycięstwach nad Polonią Warszawa i Błonianką Błonie przewodzą ligowej tabeli wspólnie z Lechią

Zapraszamy na nocny przejazd na rolkach

Czy macie plany na piątkowy wieczór? Jeśli nie to zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Night Skating, czyli nocnego przejazdu na rolkach ulicami miasta. 20 sierpnia skierniewicki Ośrodek Sportu i

Pamela Broniarek z kolejnym medalem mistrzostw Polski

Kolejny sukces zawodniczki UKS Nawa, Pameli Broniarek. Tym razem nasza triatlonistka wywalczyła brązowy krążek Mistrzostw Polski w Białymstoku.  Skierniewiczanka najszybciej pokonała dystans pływacki (1,5 km w czasie 0:23,50). Po etapie

Niedziela na rowerze! Za nami śniadaniowy przejazd po Skierniewicach.

30 km na rowerze z historią w tle – tak jednym zdaniem można podsumować niedzielny przejazd śniadaniowy, zorganizowany przez OSiR, który odbył się 22 sierpnia w Skierniewicach. Pogoda dopisała. Uczestnicy

Pływaczki UKS Nawa w czołówce na Mistrzostwach Polski Seniorów

Alicja Rodziewicz była szósta, a Joanna Świderska dziewiąta podczas rozegranych w Olsztynie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów. Dziewczyny wspólnie z Zuzanną Denisiewicz i Weroniką Lesiak zajęły również siódmą lokatę w sztafecie.