Puchar Tymbarku – Piłkarki Emki drugie i czwarte w Województwie

Puchar Tymbarku – Piłkarki Emki drugie i czwarte w Województwie

Dziewczyny z Emki Skierniewice grają jak z nut. W ostatni weekend młode piłkarki pokazały się ze znakomitej strony w Łodzi, gdzie odbył się finał wojewódzki Turnieju – Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Nie milkną echa po weekendowym finale wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 19-21 maja na obiektach Łódzkiego Klubu Sportowego, kapitalnie zaprezentowały się młode piłkarki EMKI Skierniewce, które reprezentowały nasze miasto w trzech kategoriach wiekowych: U8 (2014/15), U10(2012/13) i U12(2010/11).

Największy sukces odniosła drużyna U12, której niewiele zabrakło, by dostać się do wielkiego finału rozgrywanego na Stadionie Narodowym. Dziewczęta z roczników 2010/11 w składzie: Maja Niemiec, Paulina Czechowska, Zuzanna Mikulska, Łucja Gawałkiewicz,Alicja Żaczkiewicz, Aleksandra Kędzierska, Antonina Wójt, Julia Dąbrowska, Milena Mozga i Maja Lignowska skończyły fazę grupową z kompletem punktów i w doskonałych humorach czekały na kolejna fazę rozgrywek. W półfinale wygrały z zespołem Piotrcovii Piotrków Trybunalski. W najważniejszym finałowym meczu przegrały z SMS-u Łódź, zajmując bardzo wysokie drugie miejsce w województwie! – Jesteśmy dumne z naszych dziewczyn, które prócz sukcesu drużynowego, zostały wyróżnione indywidualnie. Najlepszą zawodniczką mistrzostw U12 została Ola Kędzierska. Dodatkowo Alicji Żaczkiewicz przyznano zieloną kartką za godną pochwały postawę fair na boisku – relacjonuje trenerka zawodniczek, Marta Tręboszka.

Na czwartym miejscu w województwie uplasowały się najmłodsze dziewczyny z rocznika 2014/15 występujące w kategorii U8. Reprezentacja w składzie: Natalia Madany, Justyna Brudnowska. Hania Smolarek, Marta Tarnowska, Zuzanna Jabłońska, Lena Pachucy, Sara Abeid, Alicja Warowicka, Alicja Nagłowska, Magda Gołębiowska, która dopiero zaczyna swoją przygodę z piłką, zaprezentowała się ze znakomitej strony. Nie sposób nie wspomnieć o piłkarkach z rocznika 2012/13 występujących w kategorii U10, w składzie: Julianna Smolarek, Kaja Kaniewska, Zuzanna Kocęba, Hanna Paradowska, Amelia Denisiuk i Ewa Nagłowska, które po dobrych występach zajęły trzecie miejsce w grupie.

– Udział w Tymbarku to bez wątpienia niezapomniana przygoda dla dziewczyn, ale też doskonała promocja naszego miasta, klubu i piłki nożnej w kobiecym wydaniu. Wyniki, pokazują jak wielką pracę dziewczyny robią na treningach, a my zmierzamy we właściwym kierunku – dodaje opiekuna Emki Skierniewice.

To nie jedyny sukces z tych zawodów. Przypomnijmy, że czwarte miejsce w województwie wywalczyli także chłopcy z Akademii Unii Skierniewice w kategorii U10 oraz Widoku Skierniewice w kategorii U8.

Źródło: Urząd Miejski w Skierniewicach

Previous Sąsiedzki konflikt zakończony zatrzymaniem
Next Kazik Staszewski będzie gościem skierniewickiej Biblioteki

Może to Ci się spodoba

IV Skierniewicka Dziesiątka Jaworskiego już w 29 sierpnia

Przed nami trzeci etap skierniewickiej triady biegowej – IV Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Zawody zostaną rozegrane 29 sierpnia, a całkiem nowa trasa poprowadzi malowniczymi ulicami miasta. Nie może Was zabraknąć. 

Dziewiątka najlepsza na szkolnych igrzyskach w pływaniu

Dziewiątka zdominowała XIII Skierniewickie Igrzyska Szkół Podstawowych w pływaniu, które odbyły się 7 grudnia na miejskiej Pływalni Nawa. Podium uzupełniła kolejno „Czwórka” i „Dwójka”. Wtorkowe zawody podzielone były na dwa

Piłkarze Unii Skierniewice tuż za podium na półmetku sezonu

11 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek, w sumie 35 punktów i czwarta lokata w tabeli – to liczby, które podsumowują występ piłkarzy Unii Skierniewice w pierwszej odsłonie sezonu 2021/2022

Solidne występy pływaków UKS Nawa na Mistrzostwach Polski Juniorów

Najważniejsze zawody pływackie sezonu, Mistrzostwa Polski juniorów przeszły do historii. Przez trzy dni skierniewiczanie z Klubu UKS Nawa rywalizowali z najlepszymi zawodnikami w Polsce, notując solidne występy, wielokrotnie poprawiając rekordy

30. WOŚP: Morsy WOŚPują na skierniewickim Rynku

Skierniewickie morsy grają razem z Fundacją Jurka Owsiaka. 30 stycznia podczas 30. finału udowodnią, że morsować można dosłownie wszędzie, kapiąc się w kontenerze na skierniewickim Rynku. Dochód ze zbiórki zasili

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź