Wymodelowana sylwetka i brak cellulitu? Postaw na endermologię – sprawdź, na czym polega!

Wymodelowana sylwetka i brak cellulitu? Postaw na endermologię – sprawdź, na czym polega!

Wymodelowana sylwetka, jędrna skóra i brak cellulitu? Któż o tym nie marzy! Niestety, osiągnięcie takich efektów nie dla wszystkich jest proste. Czasami nawet regularne treningi i zbilansowana dieta mogą nie sprostać szczególnie opornej tkance tłuszczowej. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna – specjaliści w Klinice Novoderm w Łodzi na co dzień wspierają zarówno kobiety, jak i mężczyzn, w trosce o sylwetkę. Jednym ze sprawdzonych zabiegów jest endermologia LPG Alliance – na czym dokładnie polega i jak może pomóc Twojemu ciału? Wyjaśniają eksperci!

Holistyczne podejście do troski o ciało

Podstawą troski o sylwetkę są wspomniane już ćwiczenia oraz odpowiednia dieta. Żywienie powinno być bogate w warzywa i owoce, zdrowe tłuszcze, węglowodany złożone oraz proteiny (przede wszystkim te pochodzące z chudych mięs i ryb oraz źródeł roślinnych). Jeśli chodzi o aktywność fizyczną – owszem, ważne są odpowiednie treningi, ale nie można zapominać o ruchu, który wykonujemy na co dzień. Wybierajmy schody zamiast windy, samochód zastąpmy rowerem, a spacer z psem wydłużmy chociaż o 5 minut. Wszystko to znacznie wpływa nie tylko na naszą kondycję, lecz także właśnie wygląd. Nie zawsze jednak pozwala osiągnąć upragnione efekty.

Niektóre osoby mierzą się ze zlokalizowaną miejscowo, szczególnie oporną tkanką tłuszczową bądź cellulitem. Co więcej, naszym ciałom nie służy też upływ czasu. Z wiekiem maleje produkcja kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, które są podstawą jędrności, gładkości, elastyczności i wytrzymałości skóry, co również ma silne przełożenie na generalny wygląd sylwetki. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma na to sposoby! Jednym z nich jest wspomniana już endermologia LPG Alliance, czyli bezbolesny, szybki i bezpieczny sposób na zniwelowanie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie ciała.

Jak przebiega zabieg endermologii?

  1. Konsultacja wstępnaw łódzkiej Klinice Novoderm, w której specjaliści mają duże doświadczenie w wykonywaniu endermologii, jest to etap obowiązkowy. To właśnie wtedy lekarz może odpowiedzieć na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości, a także dokładnie opowiedzieć o przebiegu całego zabiegu. W czasie konsultacji ustala się plan terapeutyczny oraz zakładane rezultaty. Co ważne, jest to też czas na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań (m.in. należą do nich: ciąża i laktacja, infekcje skórne oraz stany zapalne, choroby onkologiczne, zapalenie żył, generalne osłabienie organizmu).
  2. Założenie specjalnego kostiumu – przed każdym zabiegiem zakłada się specjalny kostium, w którym pozostaje się przez całą sesję terapeutyczną. Dopiero w nim można w ogóle podejść do działań leczniczych.
  3. Masaż – to kluczowa część endermologii. W czasie zabiegu specjalista przesuwa głowicą masującą po ciele. Głowica jest zbudowana z dwóch ruchomych rolek, a także głowicy ssącej. Pomiędzy te elementy, pod wpływem ciśnienia, wciągany jest fałd skóry, co ma na tkanki oddziaływanie stymulujące.
  4. Po zakończeniu oceniane są efekty, a jeśli w planach jest kolejny zabieg – ustalony zostaje termin. Co ważne, od razu po zabiegu można wrócić do swojej codzienności. Nie ma konieczności szczególnej rekonwalescencji, przy czym bardzo ważne jest pamiętanie o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Endermologia – co jeszcze warto wiedzieć?

Endermologia LPG Alliance to zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Jest bezpieczny, bezbolesny i szybki, co  we współczesnym, pędzącym świecie ma ogromne znaczenie. Jedna procedura zabiegowa to tylko około 45 minut i – co ważne – efekty widać już po pierwszej sesji. Generalnie poleca się wykonanie serii 5-12 zabiegów, czasami przeprowadzanych nawet dwa razy w tygodniu. To, ile sesji będzie obejmowała terapia u danej osoby, zależy od wielu czynników, w tym od stopnia zaawansowania problemu – bo indywidualne podejście to podstawa.

Każdy jest w końcu inny, nasze ciała reagują w odmienny sposób, różne są też problemy wyjściowe. Doświadczeni specjaliści są jednak w stanie dopasować konkretną terapię z zakresu endermologii tak, by odpowiedziała na określone potrzeby i pozwoliła jeszcze bardziej cieszyć się ciałem – jego formą, zdrowiem, wyglądem.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o endermologii LPG Alliance, skontaktują się z Kliniką Novoderm z Łodzi – specjaliści są tam dla Ciebie: https://novoderm.pl/kontakt/

Previous Potrącił pieszego i odjechał
Next Noc Muzeów w Skierniewicach już 14 maja

Może to Ci się spodoba

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

Zapraszamy na IV Bieg z PSYjacielem!

10 października kolejny raz będzie można wspomóc działalność schroniska, przy okazji dając wiele miłości jej podopiecznym. Przed nami czwarta odsłona wyjątkowego Biegu z Psyjacielem. Do wsparcia tej szlachetnej imprezy, nie

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Małopolscy policjanci zabezpieczali „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”

Od 29 lipca do 4 sierpnia 2017 roku na terenie woj. małopolskiego odbyło się pięć etapów „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR” – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce. W

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź